luni, 30 iulie 2012
joi, 26 iulie 2012
De interes public
In sedinta de Consiliu de astazi s-a hotarat:
1. Insusirea unei variante de stema a comunei Bolotesti , inscriptie ce v-a fi amplasata la intrarea si iesirea din comuna , lucru pentru care se vor cheltui aproximativ 1100 de lei din banii publici .
Consider ca amplasarea variantelor de schema pe site-ul public al primariei, dind posibilitatea cetatenilor sa voteze care stema este mai reprezentativa , mai potrivita cu specificul zonei ar fi fost modul cel mai corect de a alege varianta finala.
2. Delegarea gestiunii Serviciului Public de Salubrizare al comunei se va face prin "licitatie publica directa " la o data ce va fi anuntata in Monitorul oficial partea 6 ,intr-un ziar national si unul local.
Partea rea este ca nu stim cine v-a participa la licitatie (oricum le trebuie licenta A.N.R.S.C.) , cit de serioasa va fi firma care v-a catstiga licitatia , iar partea buna este ca plata pentru ridicarea gunoiului ne se va mai face catre primarie ci direct catre firma prestatoare , astfel incat DACA NU RIDICA GUNOIUL NU POT VENI LA USA TA SA LE PLATESTI SERVICII NEEFECTUATE CA PINA ACUM (gunoiul nu-l ridicau , iar cei de la primarie ne luau banii oricum) !
3 . Se aproba in continuare cereri de atribuire a cate 300 m.p. teren pt. construirea unei locuinte , si atata ... Nu ca ar putea vreunul din cei cu cererile aprobate sa se aseze pe treaba , sa inceapa omul sa-si faca casa , sau macar sa-si cunoasca amplasamentul , sa-si construiasca wc-ul etc.
Rabdare si ...tutun nu ca asta dauneaza grav sanatatii !
4. Va rog sa iesiti duminica la vot ca si pana acum , macar cei 250 de votanti ai mei , si va spun ca de fiecare data : VOTATI ASA CUM VA DICTEAZA CONSTIINTA , DAR EXERCITATIVA DREPTUL DE A VOTA , ACUM PUTETI FACE CEVA , VOTATI!
5. Va multumesc!
1. Insusirea unei variante de stema a comunei Bolotesti , inscriptie ce v-a fi amplasata la intrarea si iesirea din comuna , lucru pentru care se vor cheltui aproximativ 1100 de lei din banii publici .
Consider ca amplasarea variantelor de schema pe site-ul public al primariei, dind posibilitatea cetatenilor sa voteze care stema este mai reprezentativa , mai potrivita cu specificul zonei ar fi fost modul cel mai corect de a alege varianta finala.
2. Delegarea gestiunii Serviciului Public de Salubrizare al comunei se va face prin "licitatie publica directa " la o data ce va fi anuntata in Monitorul oficial partea 6 ,intr-un ziar national si unul local.
Partea rea este ca nu stim cine v-a participa la licitatie (oricum le trebuie licenta A.N.R.S.C.) , cit de serioasa va fi firma care v-a catstiga licitatia , iar partea buna este ca plata pentru ridicarea gunoiului ne se va mai face catre primarie ci direct catre firma prestatoare , astfel incat DACA NU RIDICA GUNOIUL NU POT VENI LA USA TA SA LE PLATESTI SERVICII NEEFECTUATE CA PINA ACUM (gunoiul nu-l ridicau , iar cei de la primarie ne luau banii oricum) !
3 . Se aproba in continuare cereri de atribuire a cate 300 m.p. teren pt. construirea unei locuinte , si atata ... Nu ca ar putea vreunul din cei cu cererile aprobate sa se aseze pe treaba , sa inceapa omul sa-si faca casa , sau macar sa-si cunoasca amplasamentul , sa-si construiasca wc-ul etc.
Rabdare si ...tutun nu ca asta dauneaza grav sanatatii !
4. Va rog sa iesiti duminica la vot ca si pana acum , macar cei 250 de votanti ai mei , si va spun ca de fiecare data : VOTATI ASA CUM VA DICTEAZA CONSTIINTA , DAR EXERCITATIVA DREPTUL DE A VOTA , ACUM PUTETI FACE CEVA , VOTATI!
5. Va multumesc!
marți, 24 iulie 2012
duminică, 22 iulie 2012
luni, 9 iulie 2012
vineri, 6 iulie 2012
marți, 3 iulie 2012
Abonați-vă la:
Postări (Atom)



