joi, 28 iunie 2012
miercuri, 27 iunie 2012
Febra creatiei
Oameni pusi pe fapte mari
Nu pot fi viceprimari.
Esti supus, umil , lingau ?
Gata , asta-i postul tau !
Nu pot fi viceprimari.
Esti supus, umil , lingau ?
Gata , asta-i postul tau !
marți, 26 iunie 2012
Sunt uitat aici de pe vremea lui Ceauşescu, dar nu este vina mea, ci a cetăţenilor care m-au votat”
pentru mai multe detalii click aici!
http://www.ziaruldevrancea.ro/politica/80397-usl-cauta-sa-cumpere-tradatori-pentru-majoritati-in-cl-uri.html
Ce a votat populatia si ce a ales "alesul de Sichin" ? In jur de 250 de voturi a avut Romica Corozanu singur ca si consilier independent in timp ce PRM si PP-Dd cu liste de cate 10-12 oameni in spate au avut mai putin de 240 de voturi! Pe cine a votat lumea , cine era mai reprezentativ, cine putea sa faca ceva pentru comuna noastra Corozanu Romica sau Gica Bratu? Sichin isi cunoaste interesul nu ...vrea sa-l promoveze pe Romica Corozanu pentru ca e singurul care l-ar putea invinge , dar nu este nevoie de promovarea lui , de ce ti-e frica de aia nu scapi , peste 4 ani Romica va candida la primarie , lumea deja s-a saturat de vorbe , vor fapte , nu scuze si simulari de actiune in preajma alegerilor! Cum au trecut alegerile cum s-au terminat fondurile pt. constructia dispensarului de la Gagesti, pt alimentarera cu apa potabila, chiar a secat si Putna , deci nu mai putem da drumul la apa pe canal , sa-si ude oamenii gradinile! Primaria Bolotesti nu trebuie sa dea de mancat "o paine " unuia si altuia , alegem oameni care se pun in slujba noastra , care ne pot ajuta ei pe noi , nu noi pe ei sa-si duca traiul de pe o zi pe alta ! Va invit inca o data sa aveti incredere in mine , in ceea ce pot face si promit celor care m-au votat ca nu au stricat votul degeaba , iar celor care nu m-au votat inca , le solicit sa ma urmareasca cu atentie in acesti 4 ani si daca vor considera ca merit , sa ma voteze atunci cand va fi momentul !
Ce a votat populatia si ce a ales "alesul de Sichin" ? In jur de 250 de voturi a avut Romica Corozanu singur ca si consilier independent in timp ce PRM si PP-Dd cu liste de cate 10-12 oameni in spate au avut mai putin de 240 de voturi! Pe cine a votat lumea , cine era mai reprezentativ, cine putea sa faca ceva pentru comuna noastra Corozanu Romica sau Gica Bratu? Sichin isi cunoaste interesul nu ...vrea sa-l promoveze pe Romica Corozanu pentru ca e singurul care l-ar putea invinge , dar nu este nevoie de promovarea lui , de ce ti-e frica de aia nu scapi , peste 4 ani Romica va candida la primarie , lumea deja s-a saturat de vorbe , vor fapte , nu scuze si simulari de actiune in preajma alegerilor! Cum au trecut alegerile cum s-au terminat fondurile pt. constructia dispensarului de la Gagesti, pt alimentarera cu apa potabila, chiar a secat si Putna , deci nu mai putem da drumul la apa pe canal , sa-si ude oamenii gradinile! Primaria Bolotesti nu trebuie sa dea de mancat "o paine " unuia si altuia , alegem oameni care se pun in slujba noastra , care ne pot ajuta ei pe noi , nu noi pe ei sa-si duca traiul de pe o zi pe alta ! Va invit inca o data sa aveti incredere in mine , in ceea ce pot face si promit celor care m-au votat ca nu au stricat votul degeaba , iar celor care nu m-au votat inca , le solicit sa ma urmareasca cu atentie in acesti 4 ani si daca vor considera ca merit , sa ma voteze atunci cand va fi momentul !
Abonați-vă la:
Postări (Atom)