joi, 11 octombrie 2012
joi, 4 octombrie 2012
marți, 25 septembrie 2012
miercuri, 19 septembrie 2012
marți, 18 septembrie 2012
Agromec, Roberbian, Teomax şi Dumbravă Construct în semifinale
Cupa Sanorom , faza semifinalelor !Agromec, Roberbian, Teomax şi Dumbravă Construct în semifinale
vineri, 7 septembrie 2012
vineri, 31 august 2012
miercuri, 22 august 2012
miercuri, 15 august 2012
Ziua Marinei Galati 2012
Miercuri 15 08 2012 la ora 18.00, pe Faleza Dunării a fost oficiat de către arhiepiscopul Dunării de Jos, PS Casian Crăciun, Te Deumul întru pomenirea celor dispăruţi în apele fluviului şi aruncarea crucii de flori în Dunăre.( filmarea pe : Ziua Marinei la Galati.mpg)
A urmat, de la 18.30, defilarea navelor militare si civile , momente de unde am înregistrate imaginile ce urmează. Momente inedite , emoţionante , din timpul defilarii , filmate de pe vasul civil Pegasus.
duminică, 12 august 2012
sâmbătă, 11 august 2012
marți, 7 august 2012
Pe mine nu mă cheamă Băsescu
>Pe mine nu mă cheamă Băsescu, să spun azi că e albă şi mâine că e neagră. Totul se face conform legii. Noi facem doar cum spune legea. La alegeri doar în cazul morţilor am avut 12 persoane pe liste. Erau persoane care au decedat în alte localităţi, în spitalele din Focşani, Galaţi sau la copii şi care nu au fost comunicaţi la noi. De asemenea, avem persoane cu buletin de Boloteşti, dar care sunt plecaţi din comună de zece ani şi mai bine, iar nimeni nu ştie nimic despre ei. Un caz special este al persoanelor condamnate şi despre care nu ştim dacă au sau nu dreptul să voteze pentru că sentinţele nu ne sunt comunicate la Primării“ - primarul Ştefan Sîchin de la Boloteşti.
miercuri, 1 august 2012
luni, 30 iulie 2012
joi, 26 iulie 2012
De interes public
In sedinta de Consiliu de astazi s-a hotarat:
1. Insusirea unei variante de stema a comunei Bolotesti , inscriptie ce v-a fi amplasata la intrarea si iesirea din comuna , lucru pentru care se vor cheltui aproximativ 1100 de lei din banii publici .
Consider ca amplasarea variantelor de schema pe site-ul public al primariei, dind posibilitatea cetatenilor sa voteze care stema este mai reprezentativa , mai potrivita cu specificul zonei ar fi fost modul cel mai corect de a alege varianta finala.
2. Delegarea gestiunii Serviciului Public de Salubrizare al comunei se va face prin "licitatie publica directa " la o data ce va fi anuntata in Monitorul oficial partea 6 ,intr-un ziar national si unul local.
Partea rea este ca nu stim cine v-a participa la licitatie (oricum le trebuie licenta A.N.R.S.C.) , cit de serioasa va fi firma care v-a catstiga licitatia , iar partea buna este ca plata pentru ridicarea gunoiului ne se va mai face catre primarie ci direct catre firma prestatoare , astfel incat DACA NU RIDICA GUNOIUL NU POT VENI LA USA TA SA LE PLATESTI SERVICII NEEFECTUATE CA PINA ACUM (gunoiul nu-l ridicau , iar cei de la primarie ne luau banii oricum) !
3 . Se aproba in continuare cereri de atribuire a cate 300 m.p. teren pt. construirea unei locuinte , si atata ... Nu ca ar putea vreunul din cei cu cererile aprobate sa se aseze pe treaba , sa inceapa omul sa-si faca casa , sau macar sa-si cunoasca amplasamentul , sa-si construiasca wc-ul etc.
Rabdare si ...tutun nu ca asta dauneaza grav sanatatii !
4. Va rog sa iesiti duminica la vot ca si pana acum , macar cei 250 de votanti ai mei , si va spun ca de fiecare data : VOTATI ASA CUM VA DICTEAZA CONSTIINTA , DAR EXERCITATIVA DREPTUL DE A VOTA , ACUM PUTETI FACE CEVA , VOTATI!
5. Va multumesc!
1. Insusirea unei variante de stema a comunei Bolotesti , inscriptie ce v-a fi amplasata la intrarea si iesirea din comuna , lucru pentru care se vor cheltui aproximativ 1100 de lei din banii publici .
Consider ca amplasarea variantelor de schema pe site-ul public al primariei, dind posibilitatea cetatenilor sa voteze care stema este mai reprezentativa , mai potrivita cu specificul zonei ar fi fost modul cel mai corect de a alege varianta finala.
2. Delegarea gestiunii Serviciului Public de Salubrizare al comunei se va face prin "licitatie publica directa " la o data ce va fi anuntata in Monitorul oficial partea 6 ,intr-un ziar national si unul local.
Partea rea este ca nu stim cine v-a participa la licitatie (oricum le trebuie licenta A.N.R.S.C.) , cit de serioasa va fi firma care v-a catstiga licitatia , iar partea buna este ca plata pentru ridicarea gunoiului ne se va mai face catre primarie ci direct catre firma prestatoare , astfel incat DACA NU RIDICA GUNOIUL NU POT VENI LA USA TA SA LE PLATESTI SERVICII NEEFECTUATE CA PINA ACUM (gunoiul nu-l ridicau , iar cei de la primarie ne luau banii oricum) !
3 . Se aproba in continuare cereri de atribuire a cate 300 m.p. teren pt. construirea unei locuinte , si atata ... Nu ca ar putea vreunul din cei cu cererile aprobate sa se aseze pe treaba , sa inceapa omul sa-si faca casa , sau macar sa-si cunoasca amplasamentul , sa-si construiasca wc-ul etc.
Rabdare si ...tutun nu ca asta dauneaza grav sanatatii !
4. Va rog sa iesiti duminica la vot ca si pana acum , macar cei 250 de votanti ai mei , si va spun ca de fiecare data : VOTATI ASA CUM VA DICTEAZA CONSTIINTA , DAR EXERCITATIVA DREPTUL DE A VOTA , ACUM PUTETI FACE CEVA , VOTATI!
5. Va multumesc!
marți, 24 iulie 2012
duminică, 22 iulie 2012
luni, 9 iulie 2012
vineri, 6 iulie 2012
marți, 3 iulie 2012
luni, 2 iulie 2012
miercuri, 27 iunie 2012
Febra creatiei
Oameni pusi pe fapte mari
Nu pot fi viceprimari.
Esti supus, umil , lingau ?
Gata , asta-i postul tau !
Nu pot fi viceprimari.
Esti supus, umil , lingau ?
Gata , asta-i postul tau !
marți, 26 iunie 2012
Sunt uitat aici de pe vremea lui Ceauşescu, dar nu este vina mea, ci a cetăţenilor care m-au votat”
pentru mai multe detalii click aici!
http://www.ziaruldevrancea.ro/politica/80397-usl-cauta-sa-cumpere-tradatori-pentru-majoritati-in-cl-uri.html
Ce a votat populatia si ce a ales "alesul de Sichin" ? In jur de 250 de voturi a avut Romica Corozanu singur ca si consilier independent in timp ce PRM si PP-Dd cu liste de cate 10-12 oameni in spate au avut mai putin de 240 de voturi! Pe cine a votat lumea , cine era mai reprezentativ, cine putea sa faca ceva pentru comuna noastra Corozanu Romica sau Gica Bratu? Sichin isi cunoaste interesul nu ...vrea sa-l promoveze pe Romica Corozanu pentru ca e singurul care l-ar putea invinge , dar nu este nevoie de promovarea lui , de ce ti-e frica de aia nu scapi , peste 4 ani Romica va candida la primarie , lumea deja s-a saturat de vorbe , vor fapte , nu scuze si simulari de actiune in preajma alegerilor! Cum au trecut alegerile cum s-au terminat fondurile pt. constructia dispensarului de la Gagesti, pt alimentarera cu apa potabila, chiar a secat si Putna , deci nu mai putem da drumul la apa pe canal , sa-si ude oamenii gradinile! Primaria Bolotesti nu trebuie sa dea de mancat "o paine " unuia si altuia , alegem oameni care se pun in slujba noastra , care ne pot ajuta ei pe noi , nu noi pe ei sa-si duca traiul de pe o zi pe alta ! Va invit inca o data sa aveti incredere in mine , in ceea ce pot face si promit celor care m-au votat ca nu au stricat votul degeaba , iar celor care nu m-au votat inca , le solicit sa ma urmareasca cu atentie in acesti 4 ani si daca vor considera ca merit , sa ma voteze atunci cand va fi momentul !
Ce a votat populatia si ce a ales "alesul de Sichin" ? In jur de 250 de voturi a avut Romica Corozanu singur ca si consilier independent in timp ce PRM si PP-Dd cu liste de cate 10-12 oameni in spate au avut mai putin de 240 de voturi! Pe cine a votat lumea , cine era mai reprezentativ, cine putea sa faca ceva pentru comuna noastra Corozanu Romica sau Gica Bratu? Sichin isi cunoaste interesul nu ...vrea sa-l promoveze pe Romica Corozanu pentru ca e singurul care l-ar putea invinge , dar nu este nevoie de promovarea lui , de ce ti-e frica de aia nu scapi , peste 4 ani Romica va candida la primarie , lumea deja s-a saturat de vorbe , vor fapte , nu scuze si simulari de actiune in preajma alegerilor! Cum au trecut alegerile cum s-au terminat fondurile pt. constructia dispensarului de la Gagesti, pt alimentarera cu apa potabila, chiar a secat si Putna , deci nu mai putem da drumul la apa pe canal , sa-si ude oamenii gradinile! Primaria Bolotesti nu trebuie sa dea de mancat "o paine " unuia si altuia , alegem oameni care se pun in slujba noastra , care ne pot ajuta ei pe noi , nu noi pe ei sa-si duca traiul de pe o zi pe alta ! Va invit inca o data sa aveti incredere in mine , in ceea ce pot face si promit celor care m-au votat ca nu au stricat votul degeaba , iar celor care nu m-au votat inca , le solicit sa ma urmareasca cu atentie in acesti 4 ani si daca vor considera ca merit , sa ma voteze atunci cand va fi momentul !
Abonați-vă la:
Postări (Atom)






