marți, 7 august 2012
Pe mine nu mă cheamă Băsescu
>Pe mine nu mă cheamă Băsescu, să spun azi că e albă şi mâine că e neagră. Totul se face conform legii. Noi facem doar cum spune legea. La alegeri doar în cazul morţilor am avut 12 persoane pe liste. Erau persoane care au decedat în alte localităţi, în spitalele din Focşani, Galaţi sau la copii şi care nu au fost comunicaţi la noi. De asemenea, avem persoane cu buletin de Boloteşti, dar care sunt plecaţi din comună de zece ani şi mai bine, iar nimeni nu ştie nimic despre ei. Un caz special este al persoanelor condamnate şi despre care nu ştim dacă au sau nu dreptul să voteze pentru că sentinţele nu ne sunt comunicate la Primării“ - primarul Ştefan Sîchin de la Boloteşti.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu